apie_musVienas geriausių britų trumpaplaukių kačių veislynas Lietuvoje „Roxera“, registruotas „FIF’e“ federacijoje, Latvijos felinologų draugijoje CFCA „Selena“, specializuojasi mėlynos ir lelijinės spalvos britų trumpaplaukių kačiukų veisimu. Tarp visų kačių veislių ir visų Lietuvos veislynų, pagal metinius FIF’E parodų rezultatus, mūsų veislynas ne vienerius metus užima prizines vietas !!!

Mūsų veislynui beveik 10 metų. Pirmas katinas pateko neatsitiktinai. Prieš įsigyjant naują gyventoją aš labai domėjausi įvairiomis veislėmis, bet artimiau susipažinus su britų trumpaplaukėmis katėmis, abejonėms vietos neliko.

Jų aristokratiškas charakteris ir įspūdinga išvaizda tiesiog „papirko“ mane. Taip 1999 m atsirado pirmas mūsų veislyno gyventojas – retos raudonos taškuotos spalvos katinas – Čipolinas Jovilga. Su juo dalyvauti parodose buvo vienas malonumas. Tvirtas, stambus, įspūdingas katinas patiko visiems, be išimties teisėjams. Nuolat gaudavo aukščiausius įvertinimus, bei kovodavo dėl Best in Show titulo. Jo vaikai pranoko mūsų lūkesčius- dar stambesni, stipresni, trumpesniu kailiuku ir dar įspūdingesnėmis oranžinėmis apvaliomis akimis. O tokių spalvų kaip šokoladinė, šokoladinė vėžlinė, šokoladinė taškuota, mėlyna taškuota, raudona tigrinė ir t.t. Lietuvoje iki tol dar niekas nebuvo matęs. Tai gyvūnai, kurie džiugina mus tarptautinėse parodose puikiai įvertinimais.

 

Čia gyvena mūsų katinai -vyrukai 🙂

VojerasBritas – ramybės, orumo ir namų jaukumo simbolis. Ši katė be galo mėgsta harmoningą aplinką bei darną šeimoje. Šios katės labai jautrios šeimos barniams, todėl žmonių susierzinimas persiduoda ir katėms – jos pradeda dažnai ir labai intensyviai praustis…

Britų trumpaplaukiai komunikabilūs, draugiški ir švelnūs.Jie puikiai sutaria su visais šeimos nariais, o šeimininką ar šeimininkę tiesiog dievina:) Katė gali nepaliaudama sekioti paskui jus iš kambario į kambarį tol, kol jus atsisėsite ir leisite jai įsitaisyti šalia jūsų.

Britai be galo kantrūs, todėl jie puikiai sutaria su visais gyvūnais, tame tarpe ir su šunimis. Vaikus jie taip pat labai myli, tačiau jei jūs sumanėte pirkti vaikui gyvą žaisliuką, brito pirkti nevertėtų. Katė iš prigimties yra nepriklausomo charakterio, todėl netgi meškiuko – žaisliuko išvaizdą turintis britukas, jau turi susiformavusį nepriklausomą charakterį ir nesileis per daug tampomas. Kačiukas tiesiog slėpsis nuo žmonių tam, kad išvengti pernelyg didelio dėmesio.

Britams nepatinka kai juos glamonėja ir nešioja kaip vaikučius. Jie laimingi tada, kai tiesiog gali būti šalia jūsų. Paimti ant rankų jie jaučiasi priklausomi, kas visiškai prieštarauja pačiai kačių esybei. Ir dar – šie didžiuliai gyvūnai jaučiasi nepatogiai tada, kad nejaučia po kojomis žemės 🙂

Šios veislės katės yra pakankamai žaismingos, tačiau jų žaidimai nesukelia triukšmo ir niekada nesibaigia betvarke 🙂 Jos puikiai prisitaiko prie bet kokių gyvenimo sąlygų – puikiai gali gyventi ir visiškai mažyčiame bute. Kaimynai net neįtars, kad Jūsų bute gyvena ilgaūsė 🙂